Клей для декупажу

В декупажу використовується спеціальний або професійний клей і клей ПВА. У будь-якому спеціалізованому магазині для творчості можна знайти десятки варіацій грунтовок, клеїв, лаків, засобів для спеціальних ефектів.

Декупаж - різновид хенд-мейд, по суті це просто декорування різних поверхонь (меблів, посуду, одягу, рамок, виробів з дерева, скла), тканиною або серветками. Слово decoupage французького походження, означає «вирізати». Техніка його дозволяє легко створювати справжні шедеври, часто - з непотрібних, старих і некрасивих речей. Шаленою популярністю сьогодні користується декупаж за допомогою звичайних столових серветок.

Клей для наклеювання декупажних мотивів підбирається під ту основу, з якою доведеться працювати, або виходячи з типу паперу. Одні клейові склади рекомендуються для роботи з декупажних картами, інші краще підходять для серветковий техніки.

Спеціальний декупажний клей має ідеальну консистенцію, швидко сохне, надійно фіксує приклеюється декупажний мотив. Крім того, після висихання спеціальний клей для декупажу стає абсолютно прозорим, не спотворюючи кольору приклеєного мотиву. Буває матовим або глянсовим.

Багато кріплять матеріали звичайним акриловим лаком, деякі працюють з клейовими олівцями, звичайним ПВА. Професіонали декупажу стверджують, що клей ПВА в чистому вигляді не дуже підходить для цього виду рукоділля, але його можна власноруч вдосконалити. Для цього слід взяти звичайну пластикову або скляну баночку з кришкою, налити в неї ПВА приблизно на третину. Ще на одну третину тару потрібно наповнити чистою водою кімнатної температури. Все слід розмішати, інтенсивно струснувши баночку. Ось і все, прекрасний засіб готово. Перед застосуванням його потрібно обов'язково знову струшувати.

Для декупажу на тканини можна використовувати тільки спеціальний текстильний клей, хоча досвідчені майстрині навчилися працювати і з акриловим лаком.

Клей-лаки для декупажу забезпечують склеювання, герметизацію і обробку одночасно. Можуть надати роботі матовий або глянсовий ефект. Працювати з ними легко і приємно.

Деякі види клею можуть містити гліттери (кольорові блискітки). Гліттерний клей можна з успіхом використовувати при створенні подарунків або ялинкових прикрас.

Будь-декупаж завершується закріпленням, обробкою отриманої декоративної поверхні.

Захисний шар наносять за допомогою лаку - спеціального акрилового лаку для декупажу або звичайного акрилового будівельного лаку для всіх поверхонь, який наноситься в декілька шарів (іноді до 20-30) і дозволяє отримати бажану рівність поверхню, створює на зображенні водонепроникний захисний шар. Акриловий лак дуже швидко сохне, він пропонує вибір між глянцевим і матовим покриттям.

Матеріали для декупажу

Об'єкт для декорування. Це можуть бути книги, свічки, посуд, квіткові горщики, шкатулки, флакони, скляні пляшечки, меблі і навіть музичні інструменти.

Серветки для декупажа. Ножиці (манікюрні або спеціальні для декупажу).

Кисті. Для декупажу потрібно брати плоскі пензлики шириною в 1-2 см (для тонкої роботи) і більш широкі для великих предметів.

Клей. Переважно брати спеціальний клей для серветок. Або ж використовувати клей ПВА.

Лак.

Клея секундні

 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Алтимейт
  Алтимейт АЛТИМЕЙТ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання стабілізаторів,…

Ціаноакрилати

 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрин 90
  Циакрин 90 ЦИАКРИН 90 - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна