Загальні відомості про клеї

Зараз у продажу, десятки найменувань клеїв. Клей - це природні або синтетичні речовини, що застосовуються для з'єднання різних матеріалів в результаті зчеплення клейової плівки з поверхнями склеюваних матеріалів. Використовували при будівництві, для створення зброї, декоративних елементів, одягу і з іншими, самими різними цілями.

Міцність клейового з'єднання залежить від сили прилипання клей до склеюваних поверхонь (адгезії).

Адгезів - це поняття, що об'єднує різні речовини, основним призначенням яких є поєднання різнорідних матеріалів шляхом поверхневого зчеплення. Основний принцип дії адгезиву пов'язаний з встановленням міжмолекулярних зв'язків між ним і зовнішніми поверхнями, що з'єднуються. Іншими словами, адгезив - це наукова назва клею.

Початок розквіту штучних адгезивних матеріалів було покладено відкриттям Луї Бакеланда фенолформальдегідних смол в 1907 році. Ці продукти конденсації фенолу з формальдегідом не тільки послужили сировиною для створення безлічі різних видів адгезивов, а й дозволили глибше і повніше вивчити саму суть адгезивних зв'язків.

Види клею:

ПВА. Полівініацетатная емульсія в складі цього матеріалу надає йому пластичність і універсальні властивості: їм можна склеювати як шкіру, так і папір, дерево, ДВП, тканини.

Будівельний. Використовується для будівельних і ремонтних робіт всередині приміщення.

Шпалерний. Клей призначений для обклеювання стін шпалерами.

• "Рідке скло". Розчин силікату натрію, який застосовують для склеювання паперу з деревом, скла з металом.

Паркетний клей. Використовується для укладання паркету. В основі цього виду клею може лежати водо- такий матеріал не виділяє токсичних речовин, застосовується для укладання штучного, колекційного паркету, виготовленого з дошки, стійкої до впливу вологи.

Акрилові. Використовуються для внутрішніх робіт при заповненні тріщин між швами бетонної стяжки, монтажі вікон, для реставрації елементів інтер'єру.

Поліуретанові. Відмінна еластичність і високу якість герметизації безлічі матеріалів - від бетону до деревини.

Силіконові. Стійкі до води, тверднуть під дією факторів навколишнього середовища. Мають самим тривалим терміном експлуатації - 15-20лет.

Групи клею:

Водні або воднодисперсійні клеї - не що інше, як водна дисперсія полімеру, в яку для більшої міцності склеювання можуть додаватися водорозчинні полімери, полівініловий спирт, похідні целюлози і т.д. Ці клею практично не докучають неприємним запахом

Отверждающиеся - клей і зовсім без розчинників. Бувають вони двох або однокомпонентними. Наприклад, епоксидний клей продається в двох бульбашках: в одному полімерна основа, в іншому - затверджувач.

Розчинні - це розчин будь-якого високополімера в органічному розчині. Клееобразующее і сполучна ланка в цьому тандемі - полімер.

Термоплавкі - це клеї тверді гранули полімеру у вигляді кульок або олівців. Клеять вони набувають після нагрівання.

Загальні правила:

Склеюються, повинні бути ретельно підготовлені - очищені від жиру і бруду, від залишків старого клею і фарби, бажано, щоб вони були шорсткими (обробленими напилком або шкуркою), так як це полегшує схвативаемость клею.

Плівка рідкого клею повинна бути тонкою, і, по-третє, відразу після, нанесення клею, що склеюються деталі треба стиснути за допомогою струбцини, джгута або на них слід покласти вантаж.

Клея секундні

 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

 • Алтимейт 5г
  Алтимейт 5г Алтимейт - (баночка 5г.) однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрилан МЕ
  Циакрилан МЕ ЦИАКРИЛАН МЕ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна