Пінопласт - недорогий, екологічно чистий, безпечний і зручний в роботі матеріал, що володіє низьким коефіцієнтом теплопровідності.
Плити пінопласту зовсім не важкі, їх легко різати і клеїти. Такі чудові якості роблять пінопласт практично незамінним при утепленні балконів, підвалів і фасадів будівель. Усередині приміщень пінопласт широко використовується для утеплення стін і стель.
Є матеріалом, структура якого є спіненою масу. Основний обсяг пінопласту займає повітря. І його щільність через це в кілька разів нижче щільності сировини, з якого пінопласт виробляється. Це значно впливає на низьку вагу плит з пінопласту. Матеріал має високі звукоізоляційні і термоізоляційні якості завдяки великій кількості газу в структурі пінопласту.
Від якості клею буде багато в чому залежати кінцевий результат. А для правильного вибору складу потрібно знати, на який клей клеїти пінопласт.
Сухі клейові суміші використовуються як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт по утепленню.
Дуже економічний і зручний варіант. Суміш потрібно розвести у воді.
Цементна основа складів робить їх довговічними, надійними, з високим рівнем адгезії. Перш ніж починати працювати з сухою сумішшю, потрібно ретельно очистити поверхню від залишків штукатурки, а потім прогрунтувати. Суміш наносять рівним шаром смугами.
Клей не повинен бути дуже густим або дуже рідким. Найбільш простий спосіб визначити, чи правильно приготований клей, - це зачерпнути його трохи кельмою. Якщо клей буде стікати з кельми, значить, треба додати ще сухої суміші. Робити це слід до того, як схопився розчин. Якщо приготовлений розчин все ж встиг застигнути, потрібно викинути його і приготувати новий.
Аерозольні склади. Наносяться легко і швидко. Такого клею для пінопласту в балонах вистачить на десять квадратних метрів матеріалу, а застигне він за півгодини.
Працюючи з цим клеєм, балон вставляють в монтажний пістолет і клей наносять смугою по периметру аркуша, відступивши від його краю 2-4 см. Такі ж смуги клею наносяться і по діагоналях. Потім лист пінопласту з невеликим зусиллям притискають до стіни.
Для приклеювання пенополаста також підходящий варіант клею - рідкі цвяхи, силіконовий герметик або монтажна піна. Все, що не вступатиме в реакцію з цим утеплювачем, годиться для використання.
Для простих, звичайних виробів найпростіший спосіб склеїти пінопласт - за допомогою клею ПВА (будь-якого виробника). Цей базовий клей непогано підходить у багатьох випадках, особливо якщо треба приклеїти пінопласт до креслярської папері, картоні або деревині. Зазвичай це також найдешевший і найбільш підходящий вибір для простих проектів.
Правильна поклейка пінопласту залежить не тільки від того, який клей був обраний для роботи, а й від попередньої підготовки робочих поверхонь. Правила тут однакові незалежно від того, чи збираєтеся ви клеїти пінопласт на клейовий розчин або піну.
Підстави повинні бути ретельно очищені від забруднень і пилу, а також речовин, що зменшують адгезію, тобто: старих лакофарбових покриттів, бітумної мастики, плям паливно-мастильних матеріалів. При дуже серйозних і глибоких забрудненнях використовуються піскоструминні апарати. Якщо на поверхні є цвіль або грибок, вони счищаются щітками, а поверхня додатково обробляється фунгіцидами. Для захисту від вологи поверхні обробляють спеціальними вологостійкими грунтовками.