На роботі і в побуті ми регулярно використовуємо клеї для паперу та картону. Без нього не обійтися і любителям творчості, наприклад, квілінгу, скрапбукінгу.
Для склеювання паперу, картону, пап'є-маше, наклеювання фотографій, а також прикріплення цих матеріалів до скла і дереву застосовуються конторські (канцелярські) клеї.
Більшості дітей знайомі силіконові склади, ПВА, борошняний клейстер.
Клей декстриновий. Зробити його можна самостійно, просто розвівши декстрин водою. Це - самий звичайний порошок картопляного крохмалю, підсмажений до коричневого кольору. Для приготування клейстеру застосовують картопляний або кукурудзяний (маїсовий »крохмаль, пшеничне, кукурудзяне або житнє борошно.
Для приготування клейстеру застосовують картопляний або кукурудзяний (маїсовий »крохмаль, пшеничне, кукурудзяне або житнє борошно.
ПВА-клеї надійно скріплюють не тільки тонкий папір, але і міцний картон. Склад наносять рівним шаром і щільно притискають поверхні один до одного. Склад схоплюється всього за кілька секунд, а через добу висихає повністю. Він безпечний, не має неприємного запаху, прозорий і легко видаляється з будь-якої поверхні.
Для того щоб наклеювати фотографії в альбоми, дуже зручний гумовий клей. Наклеєні за допомогою гумового клею фотографії не коробляться, при необхідності їх легко відокремити від товстого паперу, а залишки клею видалити звичайною гумкою.
Акрилові клеї на водній основі використовують для скріплення тонкого паперу, але варто пам'ятати, що з часом він жовтіє.
Силіконовий клей у вигляді олівця. Його плюси - зручна упаковка і функціональність, мінуси - ненадійне скріплення паперу. Він може служити для того, щоб скріпити матеріали тимчасово, але не більше того.
Клей спрей для паперу - ще один популярний і зручний варіант для скріплення не тільки папери, але і тканини.
При наклеюванні цигаркового паперу найкраще скористатися декстринового клеєм, додавши в нього така кількість денатурованого спирту, щоб вийшла сиропообразная рідина. Цей клей не просочується через папір.
Всі клеї упаковані або в туби, або у флакони, які іноді забезпечені крапельними носиками або пензликами для рівномірного розподілу клею по папері.
До характеристик клею олівця можна віднести стильний і зручний дизайн. Компактний пластиковий стик, всередині якого знаходиться клейовий стрижень, зазвичай представлений в яскравих кольорах, які радують око не тільки дорослих, а й дітей. На упаковці зазвичай представлена вся важлива для покупця інформація.
Надійні виробники не додають до складу клею олівця ПВА токсичних компонентів, але аромати можуть бути присутніми, однак вони є безпечними і дозволеними до використання.
Клей не викликає деформації листів, що робить його більш якісним в порівнянні з канцелярськими клеями. При цьому схоплюється склад не відразу, тому протягом декількох секунд можна переклеїти документи, як потрібно. Наносити засіб легко, досить провести стікером по папері і прикласти до потрібного місця.