Дослідники з Університету Індіани/indiana University Bloomington і Університету Брауна/brown University виявили, що бактерія Caulobacter crescentus, що мешкає в річках і каналізаційних мережах, виробляє клей, який в 2-3 рази потужніше за кращі клеї, вироблені людиною. Сила клею аналогічна потужності, яка виникає при дії маси три або чотирьох автомобілів на п'ятикопійкову монету.
Склад клею залишається загадкою - встановлено лише, що він складається з полісахаридів. В ході експериментів учені виявили, що не в змозі відмити інструменти, на які попала нікчемна кількість клею. Детальний опис цього відкриття опублікований в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Останніми роками в США вивченню природних зразків клею приділяється досить багато уваги. Наприклад, Міністерство Оборони/department of Defense довгий час шукає спосіб позбавити кораблі від черепашок, що прикріпляються до них, які істотно уповільнюють швидкість судів. В ході подібних досліджень був виявлений ще один суперклей, який "виробляють" морські мідії. Дослідження Університету Пердюpurdue University показало, що клей мідії Mytilus edulis володіє здатністю прикріплятися навіть до найбільш "слизькому" з відомих матеріалів - тефлону.
Подібні види нетоксичних клеїв мають блискучі перспективи для використання в медицині (наприклад, для пломбування зубів, лікування переломів і ін.), будівництві, військовій справі, машинобудуванні, легкій промисловості і ін. Проте на практиці застосувати ці знання доки не удається з різних причин. Наприклад, клей мідії доки не удається створити штучним шляхом, а "природне" виробництво упирається у важковирішувану проблему - для створення 1 грама клею потрібно 10 тис. мідій. У свою чергу, бактерійний суперклей при нинішньому рівні технологій неможливо виробляти, оскільки неясно, як уникнути фатального склеювання необхідного устаткування і інструментів.