Що таке суперклей?

Знадобилося мені нещодавно склеїти одну маленьку деталь, для чого я скористався поширеним зараз повсюдно суперклеєм. Кілька років тому для цього прізоділось використовувати клей «Момент», і процедура склеювання була непростою - знежирити, змастити обидві поверхні, почекати 10 хвилин, притиснути сильно на кілька хвилин і після цього залишити в зафіксованому стані на добу. Процес склеювання іноді був ще більш комплексним, не те що суперклей - притиснув, потримав хвилину і готово! Що ж це таке - суперклей, і з чого він робиться?

Суперклей це речовина - ціаноакрилат, відомий як етил-2-цианоакрилат, що продається по всьому світу головним чином як сильний склеює матеріал. Винайшов цей матеріал Гаррі Кувер з фірми Kodak під час другої світової війни. З нього він намагався зробити лінзи оптичних прицілів для військових. У цьому він зазнав невдачі через велику «чіпкою» матеріалу. Після більш ніж 50-річного забуття матеріал повернувся на ринок в якості клею і отримав назву Flash Glue (Миттєвий Клей), у нас - Суперклей.

В основному це речовина використовується як адгезив (клей), допомагаючи успішно склеювати непористі матеріали, в тому числі в агресивних середовищах в присутності води. Крім того, цианоакрилат добре склеюють живі тканини (спробуйте капнути клею на пальці і стиснути їх). Суперклей також має гарну стійкість до стирання, водонепроникний і використовується навіть для приклеювання коралів і металів до каменів у воді!

Не всі цианоакрилат клейкі, деякі з них використовуються з метою розслідування злочинів для збору відбитків пальців. У деяких випадках їх використовують для додання дерев'яним поверхням блиску (замість традиційного лаку), хоча цей метод виходить досить дорогим.

Через кілька десятиліть після відкриття, компанія Kodak почала досліджувати застосування суперклею в медицині, і виявилося, що він дуже ефективний в хірургії, оскільки володіє крім гарної клеющей здатності ще і властивістю зупиняти кровотечу. Такий клей у вигляді спрею з балончика врятував чимало життів під час В'єтнамської війни.

Цианоакрилат зазвичай знаходяться в рідкому стані, загоряються при температурі близько 75 градусів Цельсія і тонуть у воді. У воді ці речовини утворюють довгі ланцюжки акрилової гуми, міцно з'єднує склеюються поверхні. Фактично, тюбик з клеєм повинен надійно закриватися саме через атмосферної вологи, яка викликає перетворення клею в таку гуму прямо в тюбику.

Шов, отриманий при склеюванні цианоакрилат, досягає найвищої міцності протягом двох годин, і може бути розм'якшена за допомогою звичайного ацетону. При низьких температурах клей стає крихким. Використовувати такий клей для склеювання паперу або бавовни не рекомендується, тому що він вступає в реакцію і може викликати загоряння матеріалу. Сам по собі клей нетоксичний, пошкодити може тільки при попаданні в очі і в дуже рідкісних випадках викликає загострення у астматиків.

Вельми корисне в господарстві речовина виходить. Це один з винаходів, отриманих в результаті досліджень у військових цілях, і отримали широке застосування в мирних цілях. Побільше б таких!

Клея секундні

 • Алтимейт 5г
  Алтимейт 5г Алтимейт - (баночка 5г.) однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…

Ціаноакрилати

 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна