Види клею ПВА

ПВА, або більш науково - полівінілацетат, відноситься до групи полімерів, які відіграють не останню роль для сучасної людини.

Вперше ПВА став доступний науковим колам в 1912 році, а через пару років міцно увійшов в промислову область як міцне, нетоксичний і багатофункціональний засіб.

Вищевказаний полімер в основному застосовується як складовий елемент фарб, бетонних сумішей, штукатурки. Основні його достоїнства - нетоксичність і простота у використанні. Саме завдяки цим характеристикам поливинилацетат використовується як в спеціалізованих областях, так і в матеріалах для дитячих ігор і творчості.

Клей ПВА є найбільш впізнаваним в усьому світі речовиною, яке використовується для різних побутових і виробничих операцій. Він відрізняється простотою застосування, високим рівнем надійності і доступною ціною. З його допомогою склеюють багато предметів, від паперу до кераміки.

Види клею ПВА:

Шпалерний клей. Застосовується для наклеювання паперових шпалер на кам'яну або дерев'яну поверхню.

Супер клей. Використовується для склеювання міцних фрагментів лінолеуму, плитки, шкіри, тканини, порцеляни й навіть ДСП.

Універсальний клей. Даний вид використовується для з'єднання матеріалів з різними текстурами: дерева і плитки, металу і лінолеуму.

Столярний клей є незамінним при необхідності склеювання частин дерев'яних меблів. При використанні він твердне, утворюючи тонку напівпрозору плівку, що не дає поверхням розпастися.

Будівельний ПВА на відміну від попередніх різновидів не використовується в чистому (або мінімально розбавленому) вигляді. Дану дисперсію комбінують з різними будівельними розчинами. Будівельний клей ПВА допоможе збільшити міцність, стійкість і термін дії грунтовки, штукатурки, цементних розчинів.

Гомополімерний ПВА не містить домішок і являє собою найбільш сильну і довговічну склеює дисперсію. Сфера його використання не обмежується текстильної та порцелянової промисловістю, а поширюється так само на ремонтну і будівельну області.

До основних характеристик можна віднести:

Малий витрата. Залежно від сфери застосування витрата може варіюватися від 100 до 900гр. на кв.м.

Висока адгезія. Найчастіше клей ПВА на водній основі не поступається своїм спиртовмісних аналогам.

Пожежо-і вибухобезпечність. Але потрібно відзначити, що дисперсія ПВА навпаки вибухонебезпечна, за рахунок виділення в повітря оцтової кислоти і вінілацетату.

Морозостійкість, більше 4 циклів. Однак, сама дисперсія менш стійка до морозів і при замерзанні втрачає свої клейові здатності.

Мінімальна усадка при застиганні.

Екологічність, за рахунок відсутності в складі шкідливих хімічних речовин.

вологостійкість

Умови експлуатації клею ПВА

Навіть безпечне з точки зору токсичності хімічна речовина вимагає дотримання певних правил його зберігання і експлуатації. Стосується це і полівінілацетатних клеїв.

Зберігатися вони повинні в сухому складському приміщенні, температура якого не опускається до мінусової позначки.

Для запобігання підвищенню в'язкості складу він повинен поміщатися в щільну тару, призначену для зберігання речовин даного класу.

Термін зберігання клею ПВА визначається шістьма місяцями з дня його випуску.

Після роботи з клеєм використовуються інструменти, обладнання та тару необхідно ретельно промивати водою, не допускаючи затвердіння робочого складу. Забруднена вода відносно безпечна і може бути злита в звичайну каналізаційну систему.

Частинки отверділого клею видаляють за допомогою ксиліт або ксилолу (в залежності від марки).

Не допускати контакту робочого розчину з тілом. При попаданні в очі або на шкіру негайно промити водою.

Готовий до нанесення клейової розчин повинен бути витрачений протягом доби. Чи не стосується це правило лише канцелярських клеїв ПВА, що випускаються в невеликих упаковках.

Клея секундні

 • Циакрилан гель
  Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

 • Алтимейт 5г
  Алтимейт 5г Алтимейт - (баночка 5г.) однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрилан гель
  Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна