Суперклей-клей на основі цианоакрилата

Суперклей - назва клеючої речовини на основі ціаноакрилата. На сьогодні це один з найпопулярніших в побуті і простих у застосуванні клїв. Це дійсно дивна речовина, яке сьогодні є найбільш популярним і простим у використанні під час ремонту, в промисловості, будівництві та, звичайно ж, побуті.

Насправді це переклад слів Super Glue, і до безпосереднього складу адгезиву він відношення не має. Просто історично на пострадянській території так склалося, що клей, в складі якого є цианакрилат, називають суперклеєм.

Суперклей, поряд з багатьма великими винаходами, з'явився на світ випадково, але, як і личить речовини з такою назвою, міцно зміцнився в самих різних господарських галузях.

Суперклей використовується в офісі, вдома і на дачі, загалом, скрізь, де необхідне швидке і якісне склеювання невеликих або різнорідних матеріалів. Найбільшого поширення суперклей отримав в домашньому господарстві для з'єднання різних предметів з кераміки, пластику, картону і гуми.

З'єднання щільно прилягають один до одного матеріалів здійснюється шляхом акуратного нанесення тонкого шару клею і впевненого притиснення поверхонь, що склеюються один до одного. Для з'єднання предметів, що мають зазори в зіткненні, в побуті в якості наповнювача, а також своєрідного Полімеризується матеріалу використовується харчова сода. Отриману речовину твердне практично миттєво, утворюючи напівпрозорий пластик.

Працювати з суперклеєм слід в приміщеннях з хорошою вентиляцією. У рідкому вигляді, безпосередньо під час склеювання, суперклей виділяє отруйні пари, які в разі високої концентрації можуть викликати нудоту і запаморочення.

Суперклей відмінно підходить для дрібного ремонту, але якщо суперклей потрапить на шкіру, то просто змити його з шкіри навряд чи вийде.

Щоб прибрати з рук суперклей вам знадобитися (інструкція підійде для будь-якої ділянки тіла, а не тільки для шкіри рук):
- рідина для зняття лаку на основі ацетону
або
- мило і тепла вода

Протріть ацетоном ділянку, зніміть залишки клею і ретельно вимийте руки з милом.
Або наберіть воду в ванночку і опустіть в неї руки. Досить п'яти хвилин, і клей розчинитися. Щоб прискорити процес, можна інтенсивно потерти шкіру рук губкою або мочалкою. В якості миючого засобу також підійде те, що використовується для миття посуду.

Суперклей можна і не видаляти зовсім. Він сам зійде з часом, чим частіше ви будите просто мити руки під напором сильно теплої води, використовуючи при цьому звичайне господарське мило, тим швидше залишки клею просто зникнуть із рук без застосування небезпечних хімічних засобів.

Прибрати клей з дерев'яних поверхонь можна за допомогою рідини, якою знімається лак або леза. Здійснювати таку процедуру потрібно надзвичайно обережно, тому що ацетон може завдати шкоди поверхні.
При низьких температурах клей стає крихким.

Використовувати такий клей для склеювання паперу або бавовни не рекомендується, тому що він вступає в реакцію і може викликати загоряння матеріалу.

Суперклей має гарну стійкість до стирання, водонепроникний і використовується навіть для приклеювання коралів і металів до каменів у воді!

Шов, отриманий при склеюванні цианоакрилат, досягає найвищої міцності протягом двох годин, і може бути розм'якшена за допомогою звичайного ацетону.

Не всі цианоакрилат клейкі, деякі з них використовуються з метою розслідування злочинів для збору відбитків пальців. У деяких випадках їх використовують для додання дерев'яним поверхням блиску (замість традиційного лаку), хоча цей метод виходить досить дорогим.

Клея секундні

 • Циакрин 90
  Циакрин 90 ЦИАКРИН 90 - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрилан гель
  Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрин 90
  Циакрин 90 ЦИАКРИН 90 - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна