Суперклей - що це

Супер клей

Суперклеєм прийнято називати клеїові сполуки на основі цианоакрилатів. Ціаноакрилат називають ефіри ціанакрилової кислоти. А основними компонентами суперклею є метил-2-цианакрилат, етил-2-ціаноакрилат і т.д.

Під час Другої світової війни в 1942 р американський фізик доктор Гаррі Кувер, який працював в лабораторії Kodak, намагався створити надпрозоре пластик для оптичних збройових прицілів. І в результаті одного з експериментів він отримали речовину, пізніше назване цианоакрилат. Однак ця речовина абсолютно не годилося для потреб оптики. Воно мало підвищеної клейкість і моментально твердне. Але зате воно могло швидко і якісно склеювати найрізноманітніші матеріали. І вже через деякий час компанія Kodak випустила перший клей Eastman 910 на основі цианакрилата. Пізніше суперклей почали випускати і інші виробники, які купили ліцензії. А російська назва «суперклей» походить від назви Super Glue.

Цианоакрилат - добре освоєні сучасні системи в світі промисловості. Найбільш важливими властивостями Ціаноакрілатний клеїв є: однокомпонентний склад, і звідси легкість маніпуляції з системою, не містять розчинників, дуже швидкий час затвердіння.

Ціаноакрілатні клеї використовуються, перш за все, для склеювання еластомерів, пластмас, дерева та металу.

У медицині в невідкладної допомоги використовується суперклей на основі октил-2-ціанкрілат.

Суперклей широко застосовуються в каналізаційних системах, для герметизації, для з'єднання гумових і синтетичних поверхонь. У будівництві їх використовують в різній фурнітурі, прокладці до дверей і вікон, в монтажних роботах для з'єднання різних матеріалів.

Використовують суперклей в машинобудуванні і приладобудуванні для створення надміцних з'єднань деталей, що працюють в агресивних середовищах.

Спроба склеїти матеріали, що містять целюлозу (папір, бавовна), може призвести до інтенсивної екзотермічної реакції. В результаті вивільняється тепло, яке може стати причиною опіків або джерелом загоряння. Тому при роботі з таким клеєм сертифікат безпеки суперклею забороняє носити вовняний або бавовняний одяг.

Температура дуже впливає на час хімічної реакції. Підвищення температури на 10 ° C збільшує вдвічі час полімеризації. Це поширюється на високореактівние ціаноакрілатние клеї. Але існує певний інтервал, при якому досягаються оптимальні результати. Цей інтервал знаходиться між 20 і 24 ° C. Слід враховувати, що при більш низьких або високих температурах в'язкість зростає або знижується.

В результаті полімеризації ціаноакрілатние клеї стають термопластами. Достатні властивості міцності досягаються, наприклад в з'єднаннях метал / метал в температурному інтервалі -30 ° C - + 100 ° C. Короткочасне навантаження поза межами цього інтервалу не робить негативного впливу на міцність.

Максимальні показники міцності досягаються між 20 і 30 ° C. У той час як адгезійний шар при низьких температурах робиться більш крихким, занадто висока температура викликає розм'якшення клею. Що стосується з'єднання гуми і пластмаси, надійні властивості міцності можуть досягатися між - 30 і 70 ° C.

Становить небезпеку при прямому контакті - склеює шкіру і повіки очей протягом декількох секунд. Після вдихання парів може викликати нудоту і запаморочення. При контакті зі шкірою необхідно відразу змити клей водою з милом. Після вдихання парів забезпечити доступ свіжого повітря.

Клея секундні

 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрилан гель
  Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна