Клей ПВА

Напевно, немає сьогодні людини, яка жодного разу не застосовував клей ПВА: навіть маленькі дітки використовують його для склеювання паперових листівок, при створенні аплікацій, а дорослі активно застосовують клей в будівництві, при здійсненні малярних робіт.

Клей ПВА проводиться на основі водно-дисперсійного поливинилацетата. Сфера його застосування досить широка - починаючи від звичайних побутових потреб і закінчуючи використанням в різних виробничих сферах.

У тютюновій промисловості дисперсія ПВА застосовується у виробництві сигаретних фільтрів. Не обходиться без клею ПВА і меблева промисловість. Дисперсії ПВА широко використовуються в текстильній промисловості в якості Аппретури завдяки низькій вартості і гарної адгезії до натуральних і штучних волокон.

В поліграфічній промисловості клей ПВА застосовується для брошурування книг і зошитових блоків. Поливинилацетатную емульсію використовують як сполучна при виготовленні олівців, пробок.

Технологія виготовлення самого популярного клею була винайдена двома незалежними вченими - Лі Син Гі, Фрітц Клатт. Німецький доктор Фрітц Клатт відкрив провадження клею ПВА методом екстракції його з газу ацетилену. В результаті полімеризації газ утворював тверда речовина з властивостями, що клеять.

Через кілька років корейський вчений Лі Син Гі відкрив волокно, яке з часом почали називатися віналон. Уже в 1941 році цей матеріал був запатентований, а пізніше віналон почали використовувати в якості сировинного компонента для виготовлення клею ПВА.

Різновиди клею ПВА

Канцелярський (К). Призначений для склеювання картону, паперу, фотопаперу. До недоліків даного складу відносять низьку стійкість до дії негативних температур і вологи.

Побутовий (для шпалер). Застосовується для приклеювання виробів на паперовій основі до цементних, обштукатурених або дерев'яних поверхонь.

Універсальний (МБ). Використовується вона для наклеювання тканини або паперу на дерев'яні, металеві та скляні поверхні, а також як компонент грунтовок, шпаклівок, цементних складів на водній основі.

Клей ПВА супер М. Можна склеювати вироби, виконані з паропроникних матеріалів, у випадках, коли пред'являються підвищені вимоги до міцності клейового шва, але при цьому не потрібне дотримання особливої ​​технології склеювання і використання оброблених виробів. Також даний склад призначений для склеювання скляних, шкіряних, тканинних, фарфорових виробів.

Клей ПВА екстра Е. Призначений для роботи з деревом, ДВП, фанерою, картоном, папером тощо.

Будівельний. Використовується для приклеювання паперових, вінілових і скловолоконних шпалер.

ПВА - дисперсія. Грає роль добавки для будівельних розчинів, використовуваних в поліграфічної текстильної, скляної, взуттєвої областях, у виробництві упаковок, воднодісперсіонних фарб, побутової хімії, для склеювання паперу, картону, дерева та ін.

Перед застосуванням клей ПВА ретельно перемішують і наносять суцільним шаром або точково за допомогою кисті, валика або тампона на одну з поверхонь, що склеюються, з'єднують з іншого і злегка притискають.

Дотримання технологій склеювання дозволить вам успішно виконати всі задумані роботи за допомогою клею ПВА, який за багато десятиліть використання зарекомендував себе як надійний, недорогий, що клеїть.

Клея секундні

 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Алтимейт
  Алтимейт АЛТИМЕЙТ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання стабілізаторів,…

Ціаноакрилати

 • Циакрилан 5г
  Циакрилан 5г ЦИАКРИЛАН баночка 5г - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…
 • Циакрин 90
  Циакрин 90 ЦИАКРИН 90 - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна