Техніка безпеки при роботі з суперклеєм

Суперклей забезпечує надійне з'єднання. Висока адгезійна здатність забезпечує можливість з'єднання самих різних матеріалів - пластику, металу, гуми, шкіри, дерева, кераміки, фарфору.

Міцно склеює тверді (нерухомі) а також еластичні матеріали, має високу ступінь проникнення в поверхневі шари з'єднуються предметів. Функціональний в присутності води і в агресивних середовищах. Суперклей не містить розчинників і застигає при контакті з вологою, яка є як на наших пальцях, так і на склеюються поверхнях.

Найбільшого поширення суперклей отримав в домашньому господарстві для з'єднання різних предметів з кераміки, пластику, картону і гуми. Суперклей використовується в офісі, вдома і на дачі, загалом, скрізь, де необхідне швидке і якісне склеювання невеликих або різнорідних матеріалів.

При роботі з цією речовиною слід дотримуватися таких правил безпеки, оскільки клеї несприятливо, а в ряді випадків і шкідливий вплив, зокрема на дихальні органи, слизову оболонку очей:

1. Подбайте про захист одягу. Звичайно, відмити руки від суперклею в домашніх умовах цілком реально, але все ж перед тим, як приступити до приклеювання деталей, бажано надіти будь-які захисні рукавички (звичайні господарські цілком підійдуть).

2. Пари цианоакрилата токсичні - обов'язково працюйте з клеєм в провітрюваному приміщенні.

3. Використовуйте необхідну кількість клею. Не варто використовувати більше клею, ніж це необхідно, в надії, що з'єднання буде на століття. Навпаки, надлишок клею збільшить час застигання. Крім того, надлишки можуть виступити з шва, заляпавши склеюються деталі, руки та одяг.

4. Носик тюбика часто забивається. При перервах в роботі хоча б на годину (іноді і менше), прочищати носик, наприклад, распрямленной скріпкою, голкою, або кінчиком гострих ножиць. Ні в якому разі не тисніть на тюбик в надії пробити його силою.

5. Надсилайте тюбик від себе і вниз, по можливості прикривши його рукою, щоб зменшити ймовірність попадання клею в обличчя, оскільки він може викликати серйозний опік слизової очей.

6. Згинати і складати розпочатий тюбик з суперклеєм не варто. Він дуже легко ламається на згинах.

При роботі з подібним клеєм слід завжди враховувати, що він за будь-яких умовах чудово і швидко склеює шкіру людини. Але реальна небезпека виходить не від цього, а від його парів потрапили в очі.

Єдиний спосіб уникнути цього це бути дуже обережним, намагатися не нахилятися над склеюваними деталями і ємністю з клеєм яку бажано завжди тримати закритою. Але якщо це все таки сталося і пари клею потрапили в очі, не тріть їх, а промийте великою кількістю води.

Ще одна небезпека виникає при склеюванні матеріалів, що містять целюлозу, зокрема, бавовняної тканини і паперу. У таких випадках є ймовірність екзотермічної реакції, тобто різкого нагрівання і навіть запалення. Тому по техніці безпеки не дозволяється використовувати вовняну і бавовняну одяг при роботі з клеєм, в якому є цианоакрилат.

Клея секундні

  • Алтимейт
    Алтимейт АЛТИМЕЙТ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання стабілізаторів,…
  • Циакрилан гель
    Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

  • Циакрилан Е
    Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
  • Циакрилан МЕ
    Циакрилан МЕ ЦИАКРИЛАН МЕ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

  • homeголовний офіс Львів
  • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
  • maildva.atlant@gmail.com
  • mailinfo@dva-atlant.com
  • mapУкраїна