Загальна інформація про клей

Клей - це речовина або суміші на основі органічних або НЕ органічних речовин, які здатні поєднувати різні види матеріалів. Склеювання здійснюється освітою міцної адгезійної зв'язку між шаром клею і матеріалами, що з'єднуються. Клеї часто називають адгезивами, а процес склеювання матеріалів - адгезію.

Є багато класифікацій клеїв. Наприклад, клею підрозділяються на рослинного або тваринного походження. Деякі новіші і загальні: натуральні, штучні або синтетичні. Один і той же вид клею може входити в різні підгрупи.

Залежно від сфери застосування клеї бувають виробничі і побутові, універсальні і спеціальні. Побутовий клей використовується в домашньому господарстві не вимагає спеціальних знань. До групи побутових клеїв входять, канцелярський клей для паперу, клей ПВА, клей «Момент» і «Суперклей» для з'єднання шкіри, гуми, кераміки та ін.

Виробничі клеї застосовуються на різних виробництвах і випускаються в промислових масштабах, їх використання вимагає певної підготовки. Область застосування виробничих клеїв дуже велика: від будівництва (для плитки, гіпсокартону, скла, дерева та ін.), Машинобудування (для з'єднання металевих деталей), до медицини (для з'єднання рваних ділянок шкіри).

Клеї спеціального призначення використовуються для з'єднання тільки певних матеріалів. Універсальні клеї склеюють предмети з різних матеріалів. Наприклад, «Суперклей» з'єднує шкіру, кераміку, пластмасу, а «Циакрін» склеює практично всі.

За хімічним походженням клеї діляться на натуральні і синтетичні. Натуральні бувають тварини, рослинні і мінеральні. Мінеральні мають в основі свого складу різні неорганічні речовини.

Рослинними клеями користувалися ще до нашої ери. У цю групу входять клеї зі смоли, бальзамів і камеді (гутаперча, гуміарабік, натуральний каучук), крохмальні (крохмаль, декстрин) і білкові клеї. До тварин відносяться колагенові (кістковий, міздровий, риб'ячий), казеїнові (на основі молочного білка) і білкові (на основі сироватки крові тварин, яєчного білка).

Перед використанням будь-якого клею уважно ознайомтеся з його властивостями, способом застосування і терміном придатності. Якісний адгезив повинен бути однорідним, не мати згустків і грудок.

Клея секундні

 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрилан гель
  Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

 • Алтимейт
  Алтимейт АЛТИМЕЙТ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання стабілізаторів,…
 • Алтимейт 5г
  Алтимейт 5г Алтимейт - (баночка 5г.) однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна