Види клеїв

Цілі і завдання застосування клеїв завжди різні: з'єднати або закріпити деталі, зафіксувати деревину в певному положенні, закрити і убезпечити місце стику, запобігши його від попадання вологи. Сучасні клейкі речовини набагато перевершують старі. Хоча не існує універсального клею, який приклеєний б «все до всього».

Міцність і якість клейового з'єднання залежать від правильного вибору клею, конструкції з'єднання, дотримання умов приготування клею і технології його застосування.

Саме від цілей і завдань, залежить який клейовий склад нам вибрати, але важливо розбиратися і про самих клеях.

Супер клей

Це давно стало прозивним назву клеїть з'єднання на основі цианакрилата (інакше - цианоакрилата).

Клеї на основі цианакрилата наближаються до універсального клею. Особливістю суперклею є його швидкодія. Вони швидко схоплюють величезна кількість матеріалів.

Правильно оброблені поверхні схоплюються за 0,3-1 хвилину, для повного склеювання потрібно не більше 2 годин.

Суперклей зазвичай продаються в тюбиках з тонким носиком, і застосовувати їх треба потроху. Більшість з них - рідини, але є і у вигляді гелю. Зазвичай ними клеять дрібні деталі з металу, скла, кераміки, скловолокна або жорсткого пластика.

Клеї для керамічної плитки

Існують два види - це пастоподібний клей, вже готовий до застосування і сухі суміші, які вимагають попередньої підготовки. Деякі виконують подвійну функцію - служать і клеєм і затерла.

Пасти і мастики являють собою густу суміш, по своїй суті, будучи водно-дисперсійних складом, в якій входять полімери, у вигляді штучних смол і різні наповнювачі і добавки.

Плитка керамічна плитка зазвичай кладеться на плитковий клей на цементній основі. Товста кам'яна плитка іноді вкладається на пісочно-цементний розчин, до якого можна підмішати спеціальний будівельний клей ПВА-клейову добавку ПВА.

Якщо вам належить укладати плитку поза приміщенням, то при покупці клею потрібно звернути увагу на те, чи призначений він для зовнішніх робіт. Також в даному випадку необхідно врахувати і таку властивість клею, як морозостійкість, яка визначається в кількостях циклів замерзання і відтавання (не менше 75 циклів).

Клеї для деревини

При роботі з деревом, в незалежності від того які роботи проводяться - виготовлення меблів, ремонт, будівництво або виготовлення виробів - все ми частенько стикаємося з необхідністю використовувати клейові склади.

Для склеювання деревного масиву і штучних деревних матеріалів для внутрішнього застосування нанесіть на одну або обидві поверхні, що склеюються полівінілацетатний (ПВА) клей для дерева.

Для зовнішнього застосування використовуйте водостійкий клей ПВА, поліуретановий або клей на основі синтетичних смол у вигляді порошку, змішуваного з водою.

Можна використовувати двокомпонентний резорциновий або карбомідних (сечовини-формальдегідні) клей.

Мочевино-формальдегідні клей є чудовим водостійким клеєм з хорошою здатністю до заповнення порожнин, який твердне в результаті хімічної реакції. Його можна купувати в порошку, для змішування з водою і нанесення на обидві поверхні, що склеюються.

Деякі з таких клеїв продаються в комплекті з рідким каталізатором - затверджувачем.

Багато в чому схожий з сечовини-формальдегідних клеєм, резорциновий клей гранично водостійкий і погодоустойчів. Це двокомпонентний клей, що складається з резорцин-формальдегіду і окремого затверджувача.

Клейові пістолети

Останнім часом стали дуже популярними не тільки в будівництві, але і в побуті.

Електричні пістолети для термоклею заряджаються твердим клеєм, який при нагріванні плавиться. Деталі щільно стискаються струбциной або під вантажем, і клей схоплюється у міру охолодження.

Клейові пістолети корисні для акуратного місцевого або точкового склеювання, і існують різні клейові палички для різних матеріалів.

Він клеїть буквально моментально і пристає майже до кожної поверхні. Його використовують продавці в магазинах, будівельники під час проведення ремонту і навіть діти, роблячи вироби.

Клея секундні

 • Циакрилан гель
  Циакрилан гель ЦИАКРИЛАН Гель - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…
 • Циакрилан МЕ
  Циакрилан МЕ ЦИАКРИЛАН МЕ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Ціаноакрилати

 • Алтимейт
  Алтимейт АЛТИМЕЙТ - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання стабілізаторів,…
 • Циакрилан Е
  Циакрилан Е ЦИАКРИЛАН Е - однокомпонентний клей, який не має в своєму складі розчинників, і не вимагає використання…

Контакти "Д.В.А. - Атлант"

 • homeголовний офіс Львів
 • phone+38 (067) 275-97-75 (9:30 - 18:30)
 • maildva.atlant@gmail.com
 • mailinfo@dva-atlant.com
 • mapУкраїна